Turistika

Turisté vítáni.

Penzion KLÁŠTER je dokonalá turistická základna. Svou polohou v srdci Českého středohoří je ideálním výchozím bodem pro výlety do širokého okolí, které nabízí spousty neokázalé krásy jedinečného krajinného reliéfu, bohatého rostlinstva a fauny.

Řada dobře značených turistických stezek nabízí prostor pro celodenní pěší túry, ale stejně tak i krátké procházky v bezprostřední blízkosti penzionu. Nabízejí se i cyklistické výlety s možností volby různých tras podle jejich délky a náročnosti. I pro letní koupání je z čeho vybírat.

Za pozornost ovšem stojí nejen příroda. České středohoří je také územím bohatým na památná místa, zámky, hrady, tvrze, církevní, technické i jiné památky, které jistě uspokojí každého milovníka historie, architektury nebo kultury. Právě v tomto regionu se odehrávají nejstarší české pověsti. Právě v tomto regionu zanechalo svůj otisk každé období českých dějin.

Z okolních větších měst stojí za to navštívit zejména Litoměřice (16 km), Teplice (25 km), Louny (26 km), Most (31 km) nebo Ústí nad Labem(33 km). Praha je vzdálena 70 km (40 minut pohodlné jízdy po dálnici D8).

Prohlédněte si naše tipy na výlet, třeba vám budou inspirací pro příjemně strávený čas.

Pro sběratele a stejně tak pro každého, kdo si rád uchová vzpomínky na pobyt, nabízíme náš turistický deník a vizitku.